Właściwości korka

Korek naturalny wyróżnia się na tle innych surowców niespotykanymi jednocześnie bardzo cennymi właściwościami. Najważniejszą jego zaletą jest doskonały poziom termoregulacji. Korek posiada niski współczynnik przewodzenia fali ciepła, co sprawia, że w kontakcie z wyższa temperaturą nie nagrzewa się, dlatego tak powszechnie stosuje się w gospodarstwach domowych podkładki korkowe pod ciepłe naczynia. Jest nieprzepuszczalny dla cieczy, praktycznie niezatapialny. Stąd bierze się także jego kolejna właściwość – nie ulega zawilgoceniu przez co nie namnażają się w jego komórkach bakterie i grzyby. 

Gdy mowa o komórkach budujących korek należy podkreślić, iż są to martwe twory, wypełnione powietrzem o silnie zdrewniałych ścianach komórkowych. To zaś przyczynia się to niewielkiego ciężaru oraz wyjątkowej elastyczności ów materiału. Jest zatem łatwy w montażu, zarówno w formie podkładu pod podłogi jak i korka na ścianę. 

Wraz z tym surowcem dostarczamy także specjalny klej, który zapewni przyczepność tapety wykonanej z korka. Warto także dodać, iż obok właściwości termoizolacyjnych korek jest także swoistą barierą ograniczającą poziom hałasu. Zmniejsza współczynnik drgań zapobiegając skrzypieniu podłóg oraz docieraniu nieprzyjemnych dźwięków z zewnątrz.Jest to surowiec zawsze przyjemny w dotyku, na którym nie osadzają się drobinki kurzu. Można go zatem używać również w domach, w których przebywają osoby uczulone na pyłki. 


  



Podkład korkowy

Udostępniamy go w dowolnej ilości (również hurtowej, o różnej grubości płyt oraz średnicy ziaren. Proponujemy atrakcyjne ceny, wystawiamy fakturę VAT. Wykonujemy także specjalne zamówienia.

Nasza oferta

Korek jako wyposażenie wnętrz

Jeśli sa Państwo zainteresowani produktami z korka, takimi jak korek w rolce czy na ścianę zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wspólnie omówimy, jaki rodzaj korka będzie odpowiedni dla Państwa potrzeb.

Korek pod panele